piątek, 22 maja 2015

Test obciążenia glukozą

Ta słodka przyjemność już za mną. Wczoraj od samego rana raczyłam się samymi słodkościami. Dokładnie było to 75 g słodkości. Na szczęście podczas pierwszej ciąży gładko przeszłam badanie. Nie bałam się próby, więc ze spokojem sama poszłam do przychodni. A co mi tam - chojrak ze mnie. Nie powiem, że nie wzdrygnęło mnie, bo to akurat zrobiłam dwa razy, ale dałam radę. Później tylko dwie godziny czytania w spokoju książki, kolejne kłucie i do domku. Sama przyjemność :).Problem badania jest taki, że potrzeba do niego czasu. Co najmniej dwie godziny. W pierwszej ciąży to był pikuś. Co ja nie mam czasu?! To moje zadanie, żeby zadbać o wszystko co najlepsze dla maleństwa w tym wszelakie badania. Tym razem wygospodarowanie dwóch godzin bez młodego okazało się większym problemem. Podczas badania nie można się forsować, więc powiedzcie mi jak to jest możliwe z dwulatkiem? :D Na szczęście mam dobre duszyczki, które przejęły Łukasza na ten czas, a ja mogłam cieszyć się słodyczą przy książce ;).

Test najczęściej wykonywany jest między 24, a 28 tygodniem ciąży i pozwala wykryć cukrzycę ciążową. Nawet małe przekroczenie normy jest sygnałem ostrzegawczym. Przy niewielkich wartościach wystarczy wprowadzenie odpowiedniej diety. Problem pojawia się kiedy poziom glukozy po dwóch godzinach jest wysoki. Wtedy wszelkie decyzje podejmuje lekarz.

Ja swoje wyniki do wglądu miałam już wczoraj. Na szczęście wszystko jest w normie. Jednak, gdy w razie czego badanie wykaże nieprawidłowości - niczym się nie martwcie. Swoje kroki szybko skierujcie do lekarza, a ten doskonale będzie wiedział co ma robić.

1 komentarz:

  1. Ja swój pierwszy test wspominam okropnie- pierwszą godzinę walczyłam, potem jakoś poszło. Drugim razem było duużo lepiej, bo pielęgniarka wcisnęła mi do kubka połówkę cytryny:)

    Bardzo fajny blog, będę stałą czytelniczką, a w wolnej chwili zapraszam do mnie - dopiero zaczynam, ale obiecuję, że będzie tylko lepiej :) http://mammyokiem.blog.pl/

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...