piątek, 21 czerwca 2013

Akademia z brzuszkiem - jestem na TAK

Jakiś czas temu zastanawiałam się czy iść, czy nie iść do szkoły rodzenia. Teraz zdecydowanie odpowiem na to pytanie - IŚĆ, a wszystkich mieszkańców Bydgoszczy i okolic zachęcam do skorzystania z oferty Akademii z Brzuszkiem.Jest to stosunkowo nowa szkoła rodzenia mieszcząca się w szpitalu MSW w Bydgoszczy. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów. Do tego zajęcia prowadzone są w bardzo dobrze przygotowanej do tego sali, a rodzice mają do swojej dyspozycji również pokój kawowy. 
Dzięki zajęciom w szkole przyszłe mamy nabierają pewności siebie i wiarę we własne możliwości. Jak wiadomo kobieta w ciąży zmaga się z wieloma pytaniami, niewiadomymi. Na szczęście położne pracujące w Akademii potrafią rozwiać wszelkie wątpliwości. Pozwala to świadomie przeżywać ciążę i czerpać z niej jak najwięcej pozytywnych doznań.

Akademia jest również wymarzonym miejscem dla przyszłych ojców. Z zajęć dowiedzą się oni jak pomóc swoim drugim połówkom w tym szczególnym czasie, jak odnaleźć się na sali porodowej oraz jak być aktywnym, pomocnym ojcem. 

Szkoła również pokazuje jak opiekować się dzieckiem, gdy już jest po drugiej stronie. Uczestnictwo w zajęciach jest gwarantem, że w kryzysowych momentach przyszli rodzice zachowają spokój, a nie zdezerterują :).

Nie ma chyba nic ważniejszego jak spokój w tych trudnych chwilach. Zresztą myślę, że nie muszę tego tłumaczyć mamom, które same wiedzą, że ciąża to okres wahań nastrojów, ciągłych pytań :P. Same chwilami nie potrafimy siebie zrozumieć, a co dopiero bliscy. Rozmowa ze specjalistą, odpowiedź na nurtujące pytania, zobaczenie wielu rzeczy na własne oczy pomaga nie tylko nam - ciężarówkom, ale również (a może przede wszystkim) przyszłym ojcom.


Wszystkich zainteresowanych szczegółami odsyłam na stronę AKADEMII Z BRZUSZKIEM. Podane są tam terminy kursów, szczegółowy program spotkań oraz wiele innych informacji. 

Uważam, że takie miejsca to skarb i myślę, że tak sama myślą inni "uczniowie". Ja tym czasem znikam pakować dalej walizkę. Może, gdy uda mi się ją spakować do końca to Młody stwierdzi, że pora zaszczycić  rodziców swoją obecnością :).

12 komentarzy:

 1. Sala wygląda rewelacyjnie - bardzo zachęcająco. Aż ma się ochotę skorzystać :)
  Ja jeszcze muszę znaleźć odpowiednie miejsce dla nas. Szkoda, że mieszkam tak daleko od Bydgoszczy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłam, widziałam, słyszałam - i polecam wszystkim przyszłym rodzicom z całego serca :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też polecam w ogóle wybrać się do szkoły rodzenia - nie chodzi tylko o naukę oddychania podczas porodu, ale także o świadomość tego wszystkiego, co się będzie działo. Przydatne jest to przyszłym tatusiom, aby mogli lepiej zrozumieć cały mechanizm ciąży i porodu. Dobrze, jeśli szkoła prowadzona jest przy szpitalu lub przez personel pracujący na oddziale, na którym będziemy rodzić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Akademia wyglada super! Ja bylam bardzo rozczarowana szkola rodzenia i od tego czasu nikomu jej nie polecam. Ale dobrze wiedziec, ze sa lepsze i bardziej profesjonalne miejsca.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wyglada rewelacyjnie:-) super warunki macie .

  OdpowiedzUsuń
 6. W ten weekend mamy ostatnie zajęcia w Akademii z Brzuszkiem i już mogę ją stanowczo polecić. Rzeczowo, przytulnie i z klasą :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Szkoła rodzenia to jest naprawdę świetny pomysł. Ja za swoim mężem spróbowaliśmy i naprawdę nie żałujemy. chyba dwa czy trzy razy w tygodniu przed porodem przychodziliśmy, aby razem przygotować się na poród, aby żadne z nas nie żałowało. Na sobie założona była sukienka ciążowa, aby było mi wygodnie podczas zajęć, a potem chodziliśmy razem na długie spacery jak miałam na to ochotę oraz siłę. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...