wtorek, 30 czerwca 2015

Odstresuj się matko!

Stres to zmora dzisiejszych czasów. Żyjemy w pędzącym święcie, w którym ciągle nam mało. Daleko nam do spokoju naszych dziadków, albo rodziców, którzy cieszyli się małymi rzeczami. Potrafili spędzać dzień spokojnie, bez pędu i ciągłego zerkania na zegarek. A my? My ciągle za czymś biegniemy, coś nas goni. A to praca, a to dom, a to wakacje. Wieczna gonitwa. 

Stres niestety jest także powodem wielu chorób. Niestety, ale wiele dolegliwości spowodowane jest właśnie obniżoną odpornością za sprawą naszego ciągłego napięcia. Ale to nie jedyne negatywne działanie. Szkodliwość stresu jest na prawdę szeroka, a my niestety często bagatelizujemy jego wpływ na nas. Sposobów radzenia sobie z tym potworem jest wiele. Grunt, żeby znaleźć taki, który jest dla nas skuteczny. 
Zawsze lubiłam kolorować. Wiadomo, jako małe dziecko było to moje ulubione zajęcie, a później kiedy już jako starsza kuzynka zostawałam "zagoniona" do wspólnej zabawy. Nigdy nie było to dla mnie utrapieniem, a wręcz przeciwnie. Denerwowałam się kiedy koncepcja młodocianej była inna niż moja, albo na obrazek był pokolorowany niedbale. Ale co mi tam. W końcu to nie moja kolorowanka. Na szczęście dla takich jak ja powstały specjalne zeszyty do odstresowania. Nie wierzycie, że kolorowanka może odstresować - sprawdźcie sami. Nic prostszego, wystarczy dobrze naostrzyć kredki i do dzieła. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że autorzy "kolorowanek" o ile można je tak nazwać, zadbali o najdrobniejsze szczegóły. Przez nich trzeba się skupić i ...  totalnie odpłynąć przy kolorowaniu, doborze barw etc.No nic, to ostatnio jedno z moich ulubionych zajęć, więc jeszcze tylko spacer i będziemy kolorować :). A i Łukasz jest bardzo chętny do tej zabawy. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...