piątek, 17 stycznia 2014

Ranking imion 2013

Z racji tego, że rok 2013 już dawno za nami. Od grudnia jak i przez cały styczeń pojawiają się różne rankingi. Osobiście skrupulatnie śledzę te na temat bestsellerów książkowych. Moim marzeniem na ten rok jest nadrobienie wszelkich zaległości, ale jak to przy dziecku bywa - to nie postanowienie lecz marzenie. Ale wracając do tematu. Ostatnio natknęłam się na zestawienie imion, które były najczęściej nadawane dzieciom właśnie w minionym roku. Z wiadomych przyczyn szczególnie się nim zainteresował. Zresztą zobaczcie sami.

W znalezionym artykule znajdują się również informację o imiennych kwiatkach, czyli o najrzadszych imionach. W tym przypadku trudno o ranking, ale zainteresowanych odsyłam do źródła swoich informacji KLIK.
Jak widać nie ma tu najpiękniejszego (oczywiście ze subiektywnego punktu widzenia ;))imienia. Zaciekawiło mnie jednak jak popularny w tym roku, był "Łukasz". Przekopując internet natknęłam się na zestawienie imion wg dodatku do Gazety Wyborczej. Ranking prowadzony jest od wydań z lipca 2014, więc jest to jedynie informacyjny materiał, ale orientacyjnie wiem, że na 323 imiona Łukasz jest na 36 miejscu. Można też przyjrzeć się niespotykanym imionom, oto link.
Ciekawe czy w przyszłym roku czołówka się zmieni ;).

15 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. A my mamy Dominik -2008r oraz Lilianka 2013 r :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nawet na przestrzeni lat, niewielu znam Łukaszy ;) Po blogach obserwuje za to bum na Zosie i coraz więcej Maksów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja obserwję bardzo dużo Zosi, Mai, Julii, a chłopców bardzo różnie ale dużo Jasiów i Stasiów:)) to takie moje obserwacje otoczenia:))

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiedziałam, że Wojciech to takie popularne imię :)

  OdpowiedzUsuń
 6. My w czołówce męskich :-) ale nasz egzemplarz i tak najbardziej wyjątkowy...przynajmniej dla nas:-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zadnego z tych imion nie wybralabym dla mojego dziecka, nawet gdybym mieszkala w Polsce. A ze mieszkam za granica, dzieci otrzymaly "tutejsze" imiona. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak nazywaliśmy Filipa Filipem, to myśleliśmy, że to takie oryginalne imię;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jest Lenka i to na pierwszym miejscu ;) na podium jest też Zuzia!!! Brak Tosi :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Antonia jest też wysoko, poszukaj pełnego zestawienia imion :)

   Usuń
 10. A my wybraliśmy dla naszego Bąbla imię Franek :) W maju będzie zatem o jednego więcej ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. My to jesteśmy bardzo out. W 2011 były tylko cztery Alisy, w naszym roczniku nie wiem, bo nie znalazłam statystyk, w zeszłym roku nie było w najrzadszych, więc albo poszło do góry, albo nie było żadnej. Mała ma popularne w naszej miejscowości nazwisko, przynajmniej z imienia nie będzie się nikomu mylić. Ale standardowa reakcja po przedstawieniu Kluski wygląda mniej więcej tak: "jak????" ;)

  BTW jak byłam mała to Paulina była bardzo niepopularna, a teraz to druga grupa popularniejszych. Jak to się zmienia :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...