czwartek, 21 lutego 2013

Czytać...! Ale co?!Co robi kobieta, gdy dowie się, że zostanie mamą?! (Oprócz tego, że krzyczy, skacze i płacze z radości:)) Siada do komputera i ... szuka - czyta, szuka - czyta, szuka - czyta.. i tak w kółko. Co jeśli informacje dostępne w internecie są czasami tak różne, wręcz wykluczają się?! W takich sytuacjach zostaje przedsięwzięta wyprawa do księgarni. Na półce piętrzą się różne pozycje, każda lepsza od drugiej i co tu wybrać.

Zdecydowałam się pokazać Wam dwie książki, które przemówiły do mnie.

W oczekiwaniu na dziecko. Poradnik dla przyszłych matek i ojców.


Pierwsza propozycja skierowana jest zarówno do przyszłych mam jak i ojców. Książka autorstwa            H. Murkoff, A. Eisenberg, S. Hathaway B.S.N. " W oczekiwaniu na dziecko" została wydana po konsultacji naukowej z prof. z. dr hab. n. med. Zbigniewem Słomko, ekspertem i konsultantem Światowej Organizacji Zdrowia. Jest to poradnik, który poprowadzi nas od pierwszych chwil ciąży, aż do kilku tygodni po porodzie. Każdy miesiąc został dokładni opisany i  podzielony na części: Czego możemy się spodziewać podczas wizyty u lekarza, co możemy odczuwać, co może nas niepokoić, a co warto wiedzieć. Wszystko jest opisane i wyjaśnione w przystępny sposób. Chętnie sięgnie po nią zarówno mama, jak i tata, a co najważniejsze znajdzie potrzebne informacje.

Pomocy, jestem tatą! czyli jak być dobrym ojcem i nie osiwieć zbyt szybko.


Druga książka jest propozycją dla taty. Leszek K. Talko napisał poradnik "Pomocy,  jestem tatą!, czyli jak być dobrym ojcem i nie osiwieć zbyt szybko". Jest to doskonała pozycja dla panów, których przeraża powaga oraz nieznane nowej sytuacji. Mój mąż nie jest molem książkowym, ale w tym przypadku zaskoczył nawet mnie ;). Jest to również dobry pomysł jak w nietuzinkowy sposób powiedzieć "Będziesz tatą".

6 komentarzy:

 1. Nie czytałam tych książek. Przeczytaliśmy z mężem 2 lektury:
  - "Ciężarówką przez 9 miesięcy"
  - "Język niemowląt"

  Pierwszą pozycję polecam. Napisana z humorem, opisany każdy tydzień zmian u kobiety i maleństwa.

  OdpowiedzUsuń
 2. "W oczekiwaniu" miałam i jest pomocna, później jest "Pierwszy rok ..." i też przydała się :)
  A "Język niemowląt" Tracy Hogg polecam bardzo :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. ksiązki cudne ...
  jak chcesz mozesz dodac do bloga liste osób które w blogerze obserwuja jest to pzrydatne ...
  pozdrawiam ciepluteńko

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja ze swej strony polecam fajna książkę "mądrzy rodzice") tak przyszlościowo;)
  A dla młodej mamy polecam zapoznanie sie z tematem chust do noszenia ( koooocham je cudowna sprawa, moje smyki też "tuśty" lubią ) :D:D nio i pieluszki wielo ;) moja pasja :D:D:D
  Wielka oszczędność, duzo zdrówka, piekne kolorki i wzorki, tylko troszke wiecej roboty i na pupci grubiusniej;) ale to taaaakie słodkie:D:D

  OdpowiedzUsuń
 5. dobry pomysł z "Będziesz tatą", zdecydowanie za często autorzy zapominają o uczuciach przyszłych tatusiów ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam tą pierwszą, bo koleżanki polecały i powiem, że jestem bardzo zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...