piątek, 6 marca 2015

O tym, że matka też może mieć zły dzień.

Tak jak w temacie i to nie tylko dzień, ale nawet tydzień. Ot co! Kto zabroni?! Właściwie to każdy może mieć zły dzień. Mąż, dziecko, mama, koleżanka w pracy, albo pani w autobusie. No takie dni się zdarzają. Trzeba wtedy zrozumieć, zejść z drogi, albo pogłaskać i przytakiwać. Reasumując - udobruchanie pełną gębą. Problem pojawia się kiedy chandra spotyka Ciebie. Phi, to co Ciebie spotyka to chandrę zjada na pierwsze śniadanie. To jest mega ogromny intergalaktyczny wk*rw. Na dodatek matce tak nie przystoi. Jak to Ty nie możesz mieć cierpliwości do dziecka - straszna jesteś. Mąż Cię denerwuje swoimi wygłupiamy - jesteś czepialska. Koleżanka w pracy Cię wnerwia - nie potrafisz pracować w zespole. Wszystko źle i nie tak.To idealnie obrazuje mój obecny stan ducha, ducha wojownika. Tak jak teraz denerwuje mnie wszystko to nawet trudno opisać. Pomijam już dorosłych, bo oni denerwują nas w mniejszym lub większym stopniu prawie codziennie. Każdego dnia spotykamy kogoś kto nas zirytuje, podniesie ciśnienie. Lekki standardzik. Problem pojawia się wtedy kiedy cierpliwości nie starcza Ci dla własnego dziecka, bo przecież tak być nie może. A niech mi ktoś powie dlaczego tak być nie może?! Ile razy można tłumaczyć, pokazywać i powtarzać. W końcu wszystkim kończy się cierpliwość.

No dobra tyle marudzenia wystarczy. Mam jeden dobry sposób na takie dni - oszukuję samą siebie uśmiechając się. Tak sobie myślę, że w końcu pomoże.

P.S. Proszę powiedzcie, że też tak macie czasami ....

9 komentarzy:

 1. a gdzie tam, ja jestem idealna. nie denerwuję się, nie krzyczę, nie wkurzam... :D

  kobieto! każdy tak ma :D

  OdpowiedzUsuń
 2. To prawda, czasami to musi gdzieś ujść, warto uczyć się akceptacji swoich uczuć

  OdpowiedzUsuń
 3. Można powiedzieć, że jeśli matka nie ma gorszego dnia, to coś jest nie tak. Oprócz słońca są też burze, przez które trzeba przejść.

  OdpowiedzUsuń
 4. Każdemu zdarza się mieć gorszy dzień, czasem tydzień :). Wszystko zależy od tego jak się układa w domu, czy mąż mnie denerwuje, czy w pracy wszystko ok.

  OdpowiedzUsuń
 5. Każdy może mieć zły dzień, ja to rozumiem :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy blog ;) Zapraszam do mnie: http://malenaaa9192.blogspot.com/ - Świat Młodej Mamy!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...